Дайджест новин українського спорту від 07.03.23

У перший тиждень весни, українські спортсмени знову здивували світ своїми неймовірними досягненнями. Ярослава Магучіх, яка займається легкою атлетикою, успішно захистила свій титул чемпіонки Європи у стрибках у висоту. Ще один талановитий український спортсмен, Дмитро Котовський, вдруге цього сезону переміг на етапі Кубка світу з фристайлу. Ольга Харлан, яка є однією з найтитулованіших шаблісток, здобула свою 29-ту медаль на етапах Кубка світу з фехтування. Ці здобутки разом з іншими не менш важливими досягненнями наших спортсменів на міжнародних змаганнях минулого тижня детально описані у нашому традиційному дайджесті.

На чемпіонаті Європи з легкої атлетики у приміщенні, що відбувся у турецькому Стамбулі, Україна здобула чотири медалі (1 золота, 1 срібна та 2 бронзові). Ярослава Магучіх стала чемпіонкою зі стрибків у висоту, показавши результат 198 см, Андрій Проценко здобув срібло в цій же дисципліні з результатом 229 см, а Катерина Табашник та Роман Кокошко взяли бронзові медалі зі стрибків у висоту (194 см) та штовхання ядра (21 м 84 см – національний рекорд) відповідно.

Українські гімнасти також показали вражаючі результати на етапі Кубка світу зі спортивної гімнастики у Досі (Катар), здобувши чотири медалі (2 золоті та 2 срібні). Анна Лащевська стала чемпіонкою в вправах на брусах (13,500 бала), а також здобула срібло в вправах на колоді (13, 333 бала), Ілля Ковтун виборов золоту медаль в вправах на брусах з результатом 14,966 бала, а Ігор Радівілов став срібним призером у опорному стрибку з результатом 14,899 бала.

Фехтування На етапі Кубка світу Coupe Acropolis 2023 у столиці Греції Афінах, українська шаблістка Ольга Харлан здобула срібну медаль в особистих змаганнях.

Спортивна боротьба Українські борці греко-римського стилю здобули чотири медалі (2 срібні, 2 бронзові) на міжнародному турнірі з трьох стилів боротьби Dan Kolov – Nikola Petrov у Софії (Болгарія). Ярослав Фільчаков (до 87 кг) та Владлен Козлюк (до 97 кг) здобули срібні медалі, а Артур Політаєв (до 67 кг) та Артем Хутько (до 72 кг) — бронзові. У змаганнях з вільної боротьби Магамед Закарієв (97 кг) став бронзовим призером.

Фристайл Дмитро Котовський, український фристайліст, виграв етап Кубка світу з лижної акробатики в швейцарському Енгадіні. У особистих змаганнях спортсмен виконав складний стрибок під назвою “Ураган” з балами 136.76.

Біатлон Українська збірна з біатлону здобула дві бронзові медалі на юніорському чемпіонаті світу, що проходив у місті Щучинськ, Казахстан. Олександра Меркушина здобула бронзу в індивідуальній гонці на 10 км, а також разом з Оленою Городною, Богданом Борковським та Михайлом Хмілем здобули бронзову медаль в юнацькій змішаній естафеті 4х6.

Українські боксери успішно виступили на міжнародному турнірі DRACULA OPEN серед юніорів та молоді у румунському місті Арад, завоювавши загалом 23 медалі (6 золотих, 9 срібних та 8 бронзових). Рукопашний бій також приніс успіх для національної збірної України серед юнаків, які здобули 21 медаль (8 золотих, 7 срібних та 6 бронзових) на міжнародному турнірі IBF у бельгійському місті Вестерло. У сквоші наші спортсмени також показали високий рівень на Austrian Junior Open 2023 у Відні, де Дмитро Щербаков (категорія хлопці до 19 років) та Анна Тарасова (категорія дівчата до 13 років) стали переможцями, а Мілена Величко (категорія дівчата до 19 років) – срібним призером турніру.